Podpořte nás

6.12.2015

V současné době sháníme prostředky na vytvoření této revoluční webové a mobilní aplikace. Na dokončení vývoje aplikace, otestování a nasazení do provozu, jsme se rozhodli získat finance pomocí crowdfundingu.

Pokud bude náš projekt úspěšný, webová a mobilní aplikace bude po otestování spuštěna do ostrého provozu začátkem roku 2017.

Podpořte nás prosím, podpoříte tím dobrou věc! Děkujeme!

Tým Online vinařů

Co je to crowdfunding
Projekty, kterým chybí peníze na nějaký konkrétní produkt, si přes některou z crowdfundingových platforem otevřou kampaň. Stanoví si přesnou částku, kterou potřebují, a potenciálním přispěvatelům slíbí za různé příspěvky různé odměny.

Ty se pohybují od děkovného e-mailu, přes drobné suvenýry až třeba po zaslání hudebního alba, na jehož nahrání umělec vybírá. Nasbíraná částka potom bývá zpravidla vyplacena, pokud na konci přibližně měsíční kampaně naplní (či překonají) vytyčený cíl.

Crowdfunding, tedy hromadné financování, otevírá kreativním lidem doposud zavřené dveře. Nemusí se zaprodat, obcházet takzvané andělské investory, stačí vytvořit nápaditou prezentaci projektu a dál se soustředit na práci.

Každý projekt má na shromáždění požadované částky maximálně 45 dní. Pokud se mu to nepodaří, nedostane ani korunu. Důvod je jednoduchý. Chrání se tím všichni zúčastnění. Žadatele o příspěvky to nutí nastavovat si reálné cíle a motivuje je to k co největší mobilizaci komunity. Jejich fanoušci zase mají jistotu, že na produkt, který podpořili, nebudou čekat nesmyslně dlouhou dobu.

Největší platformou crowdfundingu na světě je americký Kickstarter.